Interiér
Interiér
Je to práve interiér a vybavenie bytu, čo z neobývaného priestoru robí domov. Samotné vybavovanie jednotlivých miestností je však behom na dlhú trať a vyžaduje nutnú dávku trpezlivosti a zmyslu pre organizáciu.
Začnite od podlahy, ktorú je najlepšie vyberať spoločne s interiérovými dverami, významnou mierou určia ako zariadite interiér. Na výber máte drevené parkety, laminátovú plávajúcu podlahu, vinyl, linoleum, koberce, dlažbu či kameň.
Interiérové dvere utvárajú atmosféru nášho domova
Dvere môžete zladiť s podlahou, ale môžu byť aj tmavšie či bledšie, pestré možnosti vám dovolia vybrať dvere, ktoré si zamilujete. Môžete kombinovať drevo s vysokým leskom, ktorý je dnes trendy.
Plánujte vopred kam dáte otváravé, alebo zalamovacie dvere. Ľahšie sa vám potom budú obsadzovať steny nábytkom, alebo dekoráciou.
Nezabudnite na dostatok úložného priestoru
Vďaka vstavaným šatníkom ho viete získať a pritom nebudete mať plnú miestnosť nábytku. Premýšľajte čo do šatníka budete dávať.
- Vešiate či skôr skladáte oblečenie?
- Čo okrem oblečenia chcete do šatníka dať?
- Potrebujete aj nejaké zásuvky?
Podľa toho by ste si mali dať navrhnúť interiér skrine. Pre exteriér máte na výber oceľové, alebo hliníkové systémy.
Oplatí sa priplatiť za hliníkový systém, ktorý je kvalitnejší, elegantnejší a pri pohybe posuvných dverí podstatne tichší.
Do vhodne navrhnutého Xšatníka sa vám zmestí naozaj skoro všetko, výborne ho doplní komoda ktorá zároveň zútulní miestnosť. Exteriér šatníka môžete ladiť s podlahou, dverami, či nábytkom v miestnosti, v ktorom sa nachádza.
Myslíte na farby stien, mali by doplniť nábytok, ale zároveň presvetliť miestnosť. Vhodne zvolená farba stien len podtrhne celkovú krásu priestoru, ktorý vytvoríte.
Aj z malej izby môžete vytvoriť útulnú detskú izbu či obývačku, kde sa bude rada schádzať celá rodina.
Kuchyňa je srdce domácnosti
Trávite v nej podstatnú časť dňa a mali by ste sa v nej cítiť príjemne, preto musí byť navrhnutá prakticky, s dostatkom pracovnej plochy, odkladacieho priestoru a miesta na pohyb. Nech už zvolíte modernú či rustikálnu kuchyňu, vždy má mať 5. pracovných zón.
- dlhodobé zásoby,
- uskladňovanie,
- umývanie a čistenie,
- príprava,
- varenie a pečenie.
Toto rozmiestnenie sa robí z prihliadnutím na pripojenie na média – plyn, elektrina, voda.