icon

Infolinka

+421 910 111 555

icon

O nás

Na trhu sme už viac ako 29 rokov.

icon

Infolinka

+421 910 111 555

icon

O nás

Na trhu sme už viac ako 27 rokov.

Sklenené dvere

Sklenené dvere predstavujú veľmi elegantný prvok do interiéru. Kalené sklo vyčarí v umiestnenom priestore nevšednú atmosféru, predstavuje veľmi kvalitný a elegantný materiál. Tento druh dverí sa často dodáva s grafikou od výmyslu sveta cez jednoduché motívy až po fototapety prírody či ľudí.

 

sklenené dvere Magnettrade

Sú vyrábané takzvaným procesom kalenia, kde výsledkom je sklo so zvýšenou bezpečnosť a tvrdosťou. Kalenie je procesom, kedy sa napätie vo vnútri skla mení a získava špeciálnu odolnosť. Najprv sa sklo ohreje na vysokú teplotu a následne sa veľmi rýchlo ochladí prostredníctvom vzduchu. Na povrchovej vrstve skla sa tým zvýši napätie. Tým sa sklo stáva odolnejším proti poškodeniu a nárazu. Sú preto umiestňované do prostredia, kde sú zvýšené nároky na bezpečnosť. Pokiaľ dôjde k rozbitiu skla, nastane rozpad na menšie kusy, ktoré nie sú ostré. Okrem sklenených dverí sa kalené sklo používa aj pri sprchových kútoch, zástenách v kuchyniach, ale aj v automobiloch. Tento materiál sa nazýva ESG.

Hrúbka sklenených dverí je zväčša 8 až 10 milimetrov v závislosti od veľkosti skla. Sú vhodné do akéhokoľvek interiéru, či už kancelárií, reprezentatívnych priestorov, ako aj domácností. Tieto dvere neuniknú pozornosti žiadnej návštevy. Grafické motívy na dverách sú voliteľné presne podľa Vašich predstáv. Sú vytvárané lepením fólií na číre sklo.

V interiéri, kde sú umiestnené vytvoria nevšedný prvok, dodajú mu svetlosť, vzdušnosť a neprehliadnuteľný prvok.